شستشو بازیکن استقلال اینستاگرام تراکتورسازی

شستشو: بازیکن استقلال اینستاگرام تراکتورسازی امید ابراهیمی

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه دانشجو‌پزی در خرما‌پزان اهواز و خوابگاه‌‌‌هایی که کولر ندارند


استاندار خوزستان: امکانات استان جهت حل مسئله دانشجویان بسیج شده‌است | با تعلل‌کننده‌ها برخورد می‌شود

دانشجو‌پزی در خرما‌پزان اهواز و خوابگاه‌‌‌هایی که کولر ندارند


دانشجو پزی در خرما پزان اهواز و خوابگاه هایی که کولر ندارند


عبارات مهم : اهواز

استاندار خوزستان: امکانات استان جهت حل مسئله دانشجویان بسیج شده است است | با تعلل کننده ها برخورد می شود

دانشجویان دختر در خوابگاه دانشجویی دانشگاه چمران اهواز با توجه به گرمای اهواز در اتاق های خود از وجود سیستم تهویه و سرمایشی محروم بودند و اعتراض خود را بالاخره به گوش مسئولان رساندند.

دانشجو‌پزی در خرما‌پزان اهواز و خوابگاه‌‌‌هایی که کولر ندارند


خوزستان کم کم دمای بالای ۴۰ درجه را تجربه می کند و همزمان نبود سیستم تهویه و وسایل سرمایشی در خوابگاه دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز باعث شد، صدای اعتراض دانشجویان اوج برود.


ماجرا از این قرار بود که دانشجویان دختر در خوابگاه دانشجویی دانشگاه چمران اهواز با توجه به گرمای اهواز در اتاق های خود از وجود سیستم تهویه و سرمایشی محروم بودند و در گرمای بالای چهل درجه تنها پنکه ای در اتاق دارند. حالا اینکه چطور می تواند پنکه در گرمای اهواز جوابگوی دانشجویان باشد، در نوع خود جای تعجب دارد. در ادامه دانشجویان دختر این دانشگاه اعتراض صنفی خود را نخست در صحن به گوش مسئولان رساندند.

استاندار خوزستان: امکانات استان جهت حل مسئله دانشجویان بسیج شده‌است | با تعلل‌کننده‌ها برخورد می‌شود

اما برخورد نامناسب مسئولان دانشگاه چمران اهواز یعنی بستن در های خوابگاه دانشگاه جهت مقابله با اعتراض دانشجویان آتش زیر خاکستر را در آن گرمای اهواز را شعله ور کرد و اعتراضات پشت درهای بسته خوابگاه دختران دانشگاه چمران اهواز به درهای باز اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … رسید. در ابتدا دانشجویان اوضاع خود را در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … به گوش افکار عمومی رساندند و در ادامه بازدیدکنندگان شبکه مجازی در حمایت از دانشجویان طوفان شبکۀ اجتماعی توییتر با هشتگ #دانشجو پزی را راه انداختند.

رسیدن صدای دانشجویان به گوش افکار عمومی همانا و آمدن رییس دانشگاه به جمع دانشجویان همانا. از تکذیب های دانشگاه چمران اهواز که بگذریم، بیانات رییس دانشگاه در جمع دانشجویان باز با تصویر العمل مواجه شد و دانشجویان خواستار تعهد کتبی رییس دانشگاه جهت حل عنوان شدند. اتفاقی که رخ نداد.
غلامحسین خواجه، رییس دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به این که خوابگاهی در سطح شهر با ظرفیت ۲۲۰ نفر جهت اسکان دانشجویان دختر خوابگاه حضرت معصومه (س) آماده شده است هست، گفت: متأسفانه تنها سه یا چهار نفر از دانشجویان از این کار استقبال کردند.

رییس دانشگاه شهید چمران اهواز تصریح کرد: علت عدم استقبال دانشجویان از محل تازه در نظر گرفته شده است جهت آنها به احتمال فراوان آن است که در فصل امتحانات جابجایی وسایل جهت دانشجویان سخت و وقت بر هست؛ اگرنه این خوابگاه در مرکز شهر است و مشکلی از نظر دسترسی ندارد.
وی درخصوص هشتگ #دانشجوپزی که به وسیله دانشجویان شهید چمران جهت پیگیری به اوضاع خوابگاه ها در اینترنت انتشار یافته هست، گفت: در اینترنت هرکسی می تواند هر چیزی بگوید و کسی جلوی دانشجویان را نیز در این زمینه نگرفته هست. ما کارهایی که می توانستیم جهت دانشجویان انجام داده ایم و تا حدودی زمینه ها جهت حل پرسشها دانشجویان فراهم شده است است.

دانشجو‌پزی در خرما‌پزان اهواز و خوابگاه‌‌‌هایی که کولر ندارند


رییس دانشگاه شهید چمران اهواز راجع به شایعه برخورد با تعدادی از دانشجویان معترض به شرایط خوابگاه ها نیز گفت: با هیچ دانشجویی در خصوص اعتراضات روز گذشته برخوردی انجام نگرفته است و شایعات در خصوص ترساندن دانشجویان یا احضار آنها به کمیته انضباطی کاملا تکذیب می شود.

دانشجویان یک ماه قبل پیگیر تهویه خوابگاه بودند

استاندار خوزستان: امکانات استان جهت حل مسئله دانشجویان بسیج شده‌است | با تعلل‌کننده‌ها برخورد می‌شود

اگرچه رییس دانشگاه می گوید بعضی دانشجویان همراهی نمی کنند ولی واقعیت نشان می دهد از حدود یک ماه پیش بود که تعدادی از دانشجویان دختر مجتمع خوابگاهی حضرت معصومه(س) دانشگاه شهید چمران اهواز با مراجعه به مسئولان، خواستار پیگیری به وضع سیستم های تهویه سرمایشی بلوک های این مجتمع خوابگاهی با توجه به روند زیاد کردن دمای هوا شدند.

مراجعات و درخواست های دانشجویان در ابتدا به صورت فردی بود ولی با توجه به روند زیاد کردن دما در اهواز ناشی از عوض کردن اقلیم و اینکه سیستم های سرمایشی خوابگاه دیگر پاسخگوی گرمای هوا نبود، دانشجویان دختر این خوابگاه از روز سه شنبه گذشته از ساعت هفت عصر جهت اعتراض به این اوضاع در محل درب ورودی خوابگاه تجمع کردند و مانع از بستن درب ورودی در موقع مقرر به وسیله نگهبان شدند.

دانشجو‌پزی در خرما‌پزان اهواز و خوابگاه‌‌‌هایی که کولر ندارند


دانشجویان با شعار “سیستم سرمایشی حق مسلم ماست”، خواستار پیگیری به اوضاع تهویه اتاق های خوابگاه شدند؛ استمرار این اقدام دانشجویان موجب شد تا بعضی از اعضای هیات رییسه دانشگاه جهت پیگیری به اعتراض آن ها در محل حاضر شوند و توضیحاتی را در خصوص تعمیر و پیگیری به وضع سیستم های خنک کننده خوابگاه ارائه دهند.

استاندار: بسیج امکانات استان جهت دانشجویان معترض

استاندار خوزستان در خصوص اعتراض دانشجویان دختر خوابگاه حضرت معصومه (س) دانشگاه شهید چمران اهواز نسبت به اوضاع سیستم های تهویه این خوابگاه، گفت: اگر دانشجویان همکاری مورد نیاز را انجام دهند، تمام امکانات استان را جهت حل پرسشها آنها بسیج خواهم کرد.

غلام رضا شریعتی به خبرگزاری ایسنا در استان خوزستان گفت: مرکزی را در منطقه برومی اهواز با همکاری شرکت نفت آماده کرده ایم که دارای ۱۵۰ اتاق و بسیار شیک، مجهز و استاندارد است و به دانشگاه اعلام کردیم تا در صورت نیاز دانشجویان را به این خوابگاه انتقال یافته کنند.

وی افزود: همچنین حدود ۱۵۰ پنکه خریداری شده است و در اختیار دانشجویان قرار گرفته است تا شرایط اندکی بهتر شود. به دنبال حل پرسشها دانشجویان هستیم و در این زمینه همه امکانات را به کار خواهیم گرفت.

استاندار خوزستان تصریح کرد: اگر دانشجویان همکاری مورد نیاز را انجام دهند و از کارها انجام گرفته جهت اسکان آنها در خوابگاه های دیگر استقبال کنند، تمام امکانات استان را جهت حل پرسشها آنها بسیج خواهم کرد.

شریعتی با بیان این که خوابگاهی نیز در مرکز شهر آماده شده است است که حدود ۲۲۰ نفر گنجایش دارد ولی تنها حدود دو تا سه نفر از دانشجویان حاضر شدند که در آنجا مستقر شوند، عنوان کرد: اگر دانشجویان این آمادگی را داشته باشند تا در خوابگاه های دیگر استقرار پیدا کنند، همه امکانات استان را به کار خواهیم گرفت تا پرسشها دانشجویان دختر خوابگاه حضرت معصومه (س) حل شود.

وی اظهار کرد: طبق صحبت هایی که با رییس دانشگاه شهید چمران اهواز انجام گرفته، گفته شد که اعتبار مورد نیاز جهت خرید چیلر نو و تعمیرات چیلرها فراهم شده است است ولی مسئولان مربوطه در این زمینه اقدامی انجام نداده اند.

استاندار خوزستان افزود: در این زمینه از رییس دانشگاه دانشگاه خواسته ام که اگر واقعا چنین مساله ای صحت دارد، به طور جدی با کسانی که کوتاهی کرده اند، برخورد شود.

شریعتی خاطرنشان کرد: باید بررسی هایی انجام شود و با عواملی که در این زمینه کوتاهی کرده اند، برخورد مورد نیاز صورت بگیرد.

واکنش ها در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … چه بود؟

همزمان با اعتراضات دانشجویان در برابر درب خوابگاه حضرت معصومه(س) دانشگاه شهید چمران، تعدادی از بازدیدکنندگان اینترنت نیز با راه اندازی هشتگ دانشجوپزی به این اتفاقات تصویر العمل نشان دادند.

یکی از بازدیدکنندگان در توییتر خود نوشته است: “تغییر اسم فصل خرماپزون توی خوزستان به #دانشجوپزی کاریه که فقط از دانشگاه چمران اهواز بر میاد و میشود این افتخار رو تبریک گفت.”

همچنین یکی دیگر از بازدیدکنندگان اینترنت در توییت خود نوشته است: “سیستم سرمایشی تو هوای 50 درجه مثل اکسیژن جهت تنفس و زنده موندن می مونه، حالا دخترای خوابگاه دانشگاه چمران از این اکسیژن محرومن”.

یکی دیگر از کابران توییت کرد: “وقتی مسئولان دانشگاه یخ رو چاره حل گرمای 50 درجه اهواز می دونن، قطعا قطب، عالی ترین محل احداث دانشگاه است.”

کاربری دیکر نوشته است: “بیاین منطقی باشیم. دانشگاه داره روش های تازه طبخ دانشجو رو یاد دانشجوها میده. جهت زندگی آیندشون لازمه”واژه های کلیدی: اهواز | سیستم | اعتراض | خوزستان | دانشگاه | خوابگاه | دانشگاه | اعتراضات | دانشجویان | استاندار خوزستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs