شستشو بازیکن استقلال اینستاگرام تراکتورسازی

شستشو: بازیکن استقلال اینستاگرام تراکتورسازی امید ابراهیمی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری بازیگرانی که از خِیر دستمزدهای نجومی گذشتند

بازیگری شغلی است که درآمد بسیار خوبی دارد و بازیگران جهت پوشیدن لباس هایی خاص و بازی کردن نقش هایی در روی صحنه میلیون ها دلار دستمزد می گیرند. ولی پول همه چیز ن

بازیگرانی که از خِیر دستمزدهای نجومی گذشتند

بازیگرانی که از خِیر دستمزدهای نجومی گذشتند

عبارات مهم : میلیون

بازیگری شغلی است که درآمد بسیار خوبی دارد و بازیگران جهت پوشیدن لباس هایی خاص و بازی کردن نقش هایی در روی صحنه میلیون ها دلار دستمزد می گیرند. ولی پول همه چیز نیست به خصوص هنگامی که که پای یک نقش دوست داشتنی در میان باشد. .

به گزارش برترین ها، دلایل بسیار مختلفی وجود دارد که کسی بخواهد با بازیگر تبدیل شود. بعضی دنبال این هستند که در عالم هنر یک اثر هنری خارق العاده خلق کنند، بعضی دیگر می خواهند شرایط دیگر انسان ها را تجربه کنند و بعضی دیگر سینما و تلویزیون را محملی می بینند که می توانند از طریق آن داستان های جالب را به تصویر بکشند.

البته علاوه بر همه ی این دلایل، بازیگری شغلی است که درآمد بسیار خوبی دارد و بازیگران جهت پوشیدن لباس هایی خاص و بازی کردن نقش هایی در روی صحنه میلیون ها دلار دستمزد می گیرند. ولی پول همه چیز نیست به خصوص هنگامی که که پای یک نقش دوست داشتنی در میان باشد. به همین علت گاهی بعضی از بازیگران میلیون ها دلار را نادیده گرفته و ترجیح می دهند در نقشی که دوست دارند بازی کنند.

بازیگرانی که از خِیر دستمزدهای نجومی گذشتند

1-وین دیزل: سریع و خشن 2

بازیگری شغلی است که درآمد بسیار خوبی دارد و بازیگران جهت پوشیدن لباس هایی خاص و بازی کردن نقش هایی در روی صحنه میلیون ها دلار دستمزد می گیرند. ولی پول همه چیز ن

فیلم های «سریع و خشن» (Fast & Furious) خیلی سریع و سریع به سریع عرضه می شوند و تماشاگران نیز از تماشای دوئل های اتومبیل رانی لذت می برند و البته عاشق وین دیزل هستند. او از نخستین قسمت از این فرانچایز در سال 2001 تاکنون در آن حضور داشته هست. با این وجود دیزل از بازی در دنباله ای که در سال 2003 از روی قسمت اول فیلم و با عنوان «2 سریع 2 خشن» (2 Fast 2 Furious) سر باز زد و این در حالی بود که جهت حضور در این قسمت به او مبلغ 25 میلیون دلار پیشنهاد داده شده است بود و علت او نیز این بود که نمی خواست یک فیلم خوب را خراب کند.

دیزل خود گفته بود که دنباله ها در آن دوران اسم خوبی نداشتند و وی به فیلم اول «سریع و خشن» به چشم فیلمی مانند «شورش بدون دلیل» (Rebel Without a Cause) با بازی جیمز دین در سال 1955 فکر می کرده است و بدهید ترتیب به نظر او دنباله دار کردن فیلم می توانست ارزش فیلم او را به کلی از بین ببرد.

جالب این که دیزل در وقت فیلم برداری فیلم «دو سریع و دو خشن» مشغول بازی در فیلم «سرگذشت ریدیک» (The Chronicles of Riddick) شد که خود دنباله ای جهت فیلم «Pitch Black » در سال 2000 بود. این فرانچایز و شخصیت ریدیک جهت دیزل دوست داشتنی تر بود به نحوی که ترجیح داد به جای 25 میلیون دلار تنها 50.000 دلار به منزل ببرد.

بازیگرانی که از خِیر دستمزدهای نجومی گذشتند

2-ویل اسمیت: روز استقلال 2

بازیگری شغلی است که درآمد بسیار خوبی دارد و بازیگران جهت پوشیدن لباس هایی خاص و بازی کردن نقش هایی در روی صحنه میلیون ها دلار دستمزد می گیرند. ولی پول همه چیز ن

ویل اسمیت ورود موفقیت آمیزی از دنیای موسیقی به دنیای تلویزیون داشت و در سال 1996 نیز با فیلمی بزرگ به نام «روز استقلال» (Independence Day) از دنیای تلویزیون وارد دنیای هالیوود شد. اسمیت در این فیلم که در مودرد هجوم بیگانگان به زمین است نقشی به یاد ماندنی را بر عهده داشت که به عنوان یک خلبان باید موجودات بیگانه را در میان زمین و آسمان ساقط می کرد.

بازیگرانی که از خِیر دستمزدهای نجومی گذشتند

وقتی که در سال 2011 بحث تولید دنباله ای از این فیلم با عنوان «روز استقلال:خیزش دوباره» (Independence Day: Insurgence) به میان آمد سازندگان فیلم اول بار دیگر سراغ اسمیت رفتند تا به عنوان یکی از بزرگ ترین بازیگران آن دوران بار دیگر نقش کاپیتان استیون هیلر را بازی کند.

اما وی پیشنهاد تهیه کنندگان فیلم را رد کرده و درخواست 50 میلیون دلار جهت بازی در دو دنباله را کرد در حالی که هنوز قصدی جهت ساختن دنباله ی سوم وجود نداشت. با این وجود هنوز انتظار می رفت که وی جهت بازی در فیلم رضایت بدهد ولی رولاند امریش، کارگردان «روز استقلال: خیزش دوباره» گفت که اسمیت از دنباله ها خسته شده است است هرچند در همان وقت در فیلم علمی تخیلی دیگری به نام «بعد از زمین» (After Earth) حضور یافت.

3- مایکل کیتون: بتمن جهت همیشه

مایکل کیتون که در ابتدای دوران بازیگری اش به عنوان بازیگر فیلم های کمدی آشنا می شد، به نظر می رسید گزینش مناسبی جهت فیلم های بتمن به کارگردانی تیم برتون نباشد ولی هر دو فیلم «بتمن» (1989) و «بتمن باز می گردد» (1992) با بازی او در نقش شوالیه تاریکی چنان با استقبال تماشاگران و منتقدان روبرو شد که هنگامی که در سال 1995 صحبت از تولید «بتمن جهت همیشه» (Batman Forever) به میان آمد کسی فکر نمی کرد کیتون از حضور در آن سر باز بزند.

وی پیشنهاد 15 میلیون دلاری سازندگان را نادیده گرفت و بعدها گفت که سناریو این فیلم که به جای برتون به وسیله جوئل شوماخر کارگردانی می شد «افتضاح» بوده است.

4- جودی فاستر: هانیبال

معمولاً فیلم هایی که برنده جایزه اسکار عالی ترین فیلم را دریافت می کنند دیگر دنباله ندارند ولی فیلم «سکوت بره ها» (The Silence of the Lambs) از این لحاظ نیز با فیلم های دیگر متقاوت هست. از آن جایی که این فیلم در زمره ی فیلم های ترسناک قرار داشت و فیلم های ترسناک در اکثر موارد دارای دنباله هستند بعد ساخت قسمت های دیگری از این فیلم اجتناب ناپذیر به نظر می رسید. این فیلم فقط در ایالات متحده 130 میلیون دلار فروش داشته بود و تنها بر اساس یکی از کتاب های فراوان توماس هریس ساخته شده است بود.

آنتونی هاپکینز جهت بازی در نقش یک قاتل سریالی آدمخوار به نام هانیبال لکتر در این فیلم جایزه اسکار را به منزل برد و جودی فاستر نیز به خاطر بازی در نقش یک مامور اف بی آی تازه کار به نام کلاریس استارلینگ جایزه اسکار گرفت.

اما در حالی که هاپکینز جهت قسمت دیگری از این فیلم با نام «هانیبال» (Hannibal) قرارداد امضا کرد ولی فاستر این کار را نکرد. جهت بازی در این فیلم به وی پیشنهاد 20 میلیون دلار داده شد که یکی از بالاترین دستمزدهای آن وقت محسوب می شد ولی فاستر نپذیرفت و به جای آن فیلمی با عنوان «فلورا پلام» (Flora Plum) را ساخت و نقش وی با تنها 2 میلیون دلار به جولین مور داده شد.

5- کیانو ریوز: سرعت 2

اولین فیلم «سرعت» (Speed) یک تریلر هیجانی جالب با داستانی بی نقص و سرراست بود: بمبی در داخل یک اتوبوس جاسازی شده است بود و اگر سرعت اتوبوس به زیر 50 مایل در ساعت می رسید این بمب منفجر می شد. این فیلم باعث شهرت کیانو ریوز و ساندرا بولاک شد.

وقتی که همه چیز جهت ساخت قسمت دوم با نام «سرعت 2: کنترل کروز» (Speed 2: Cruise Control) آماده شد ساندرا بولاک بازگشت ولی ریوز پیشنهاد بازگشت را رد کرد و از خیر 11 میلیون یورو گذشت. نقش او را جیسون پاتریک بر عهده گرفت و بدترین دنباله ای که ممکن بود ساخته شد. به گفته ی مدیر برنامه های ریوز، در آن وقت او تازه فیلم برداری فیلمی اکشن به نام «عکس العمل زنجیری» (Chain Reaction) را تمام کرده بود و نمی خواست دو فیلم اکشن را پشت سر هم بازی کند.

6- بروس ویلیس: بی مصرف ها 3

بروس ویلیس یکی از نقش های کوتاه ولی مهم فرانچایز اکشن و پرحادثه «بی مصرف ها» (The Expendables) بود و طبیعتاً جهت بازی در قسمت سوم نیز دعوت شد. سازندگان فیلم به او 3 میلیون دلار جهت تنها 4 روز کاری فیلم برداری پیشنهاد کردند ولی به نظر ویلیس روزی 750.000 دلار دستمزد کمی بود و درخواست 4 میلیون دلار کرد.

تهیه کنندگان این طمع ورزی ویلیس را توهین انگاشته و نقشش را به هریسون فورد سپردند. سیلوستر استالونه نیز به انتقاد از ویلیس پرداخته و واکنش‌ها او را طمع ورزانه و ناپسند عنوان کرد.

7- کتی هولمز: شوالیه تاریکی

در فیلم «بتمن شروع می کند» (Batman Begins) که نخستین حضور کریستوفر نولان در مقام کارگردانی فیلم های «بتمن» بود،کتی هولمز نقش راشل دیوز، نامزد بروس وین را بر عهده داشت. هنگامی که که وقت کار بر روی فیلم دوم با عنوان «شوالیه تاریکی» (The Dark Knight) رسید هولمز اعلام انصراف کرد.

به وی پیشنهاد بازی در یک فیلم دیگر داده شده است بود که فیلم برداری آن با فیلم برداری فیلم «شوالیه تاریکی» کریستوفر نولان همزمان بود و او بازی در آن فیلم که یک کمدی به نام «پول دیوانه» (Mad Money) ترجیح داد و بعدها اعلام کرد که از انتخابش پشیمان نیست. بر اساس گزارش روزنامه وال استریت ژورنال اگر کتی هولمز در فیلم «شوالیه تاریکی» بازی می کرد بین 1 تا 2 میلیون دلار دستمزد می گرفت ولی وی 250.000 دلار فیلم «پول دیوانه» را ترجیح داد.

8- جیم کری: ماسک 2

اگر چه جیم کری در آخرهای دهه ی 80 و اوایل دهه ی 90 در فیلم ها و سریال های تلویزیونی بسیار کمی حضور یافته بود ولی در سال 1994 به شهرتی غیرقابل باور دست یافت. در این سال وی در سه فیلم کاملاً متفاوت بازی کرد: ایس ونچورا: کارآگاه حیوانات (Ace Ventura: Pet Detective)، ماسک (The Mask) و خنگ و خنگ تر (Dumb and Dumber). او بعدها در دنباله های «اینس ونچورا: کارآگاه حیوانات» و «خنگ و خنگ تر» بازی کرد ولی دیگر حاضر نشد در دنباله ی فیلم «ماسک» حضور داشته باشد هر چند به وی پیشنهاد 10 میلیون دلار جهت این بازی پیشنهاد داده شده است بود.

اما آیا او این همه پول را نادیده گرفت؟ لیکن این پول جهت او زیاد بود. وی در این باره گفت:” من نمی خواهم مردم فکر کنند که انسان پول دوستی هستم. لیکن چنین انسانی نیستم”. ولی در نهایت دنباله ی «ماسک» تولید شد با عنوان «پسر ماسک» (Son of the Mask) با بازی جیمی کندی که به شدت در گیشه شکست خورد.

9- هیلاری داف: لیزی مک گوایر 2

هیلاری داف در دهه ی 2000 در سریالی از استودیو دیزنی با نام «لیزی مک گوایر» (Lizzie McGuire) بازی کرد که ترکیبی از انیمیشن و لایو اکشن بود. این سریال چنان موفق بود که دیزنی تصمیم گرفت آن را به صورت فیلم درآورد. مدیر اجرایی دیزنی، دیک کوک، چنان از موفقیت این فیلم مطمئن بود که به داف جهت دو دنباله از این فیلم 3.5 میلیون دلار و 500.000 دلار اضافه در صورتی که فیلم اول بالای 50 میلیون دلار فروش داشته باشد را به او پیشنهاد کرد.

اما مادر داف که مدیر برنامه های او نیز بود فکر می کرد این مبلغ بسیار کم است و درخواست 5 میلیون دلار همراه با پرداخت هزینه های تلفن دخترش را کرد. کوک با 4 میلیون دلار موافقت موافقت کرد ولی داف ها اخرین پیشنهاد خود را 4.5 میلیون دلار اعلام کردند.

کوک بعدها گفت که 4 میلیون دلار پیشنهاد نهایی اوست و به داف ها یک مهلت داد تا یک وقت مشخصی پاسخ خود را اعلام کردند.. یک روز بعد از اتمام مهلت، داف اعلام کرد که با 4 میلیون دلار موافقت خواهد کرد ولی دیگر دیر شده است بود و بدهید ترتیب نه هیلاری داف به این نقش رسید و نه دنباله ی فیلم «لیزی مک گوایر» ساخته شد.

10- ویل فرل: اِلف 2

فیلم «اِلف» (Elf) از آن دسته فیلم هایی کلاسیک در مورد کریسمس بود و به نظر ویل فرل دنباله دار کردنش به روح فیلم مهم آسیب وارد می کرد به همین علت حاضر نشد در دنباله ی آن بازی کند و در برابر وسوسه ی پیشنهاد 29 میلیون دلار نیز مقاومت کرد.

وی در مصاحبه با روزنامه ی گاردین گفت که گذشتن از آن همه پول کار بسیار مشکل نبوده است لیکن او می دانست که در نهایت چه چیزی رخ می دهد.وی در این باره چنین می گوید:”اصلا سخت نبود. یادم می اید از خودم پرسیدم: ایا اگر فیلم بد باشد و از من انتقاد شود یا بگویند این دنباله را به خاطر پول بازی کرده است می توانم این حرف ها را تحمل کنم. در نهایت فهمیدم که نمی توانم. نمی خواستم وارد یک جای ناشناخته ای شوم که ممکن بود تمامی کارهای خوبی که کرده بودم را از بین ببرد”.

واژه های کلیدی: میلیون | تاریکی | اخبار فرهنگی و هنری

بازیگرانی که از خِیر دستمزدهای نجومی گذشتند

بازیگرانی که از خِیر دستمزدهای نجومی گذشتند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs