شستشو بازیکن استقلال اینستاگرام تراکتورسازی

شستشو: بازیکن استقلال اینستاگرام تراکتورسازی امید ابراهیمی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی آن‌هایی که وعده یارانه ۱۵۰ هزار تومانی می‌دهند، گنج پیدا کرده‌اند!

ایسنا به نقل از مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی نوشت: آن هایی که وعده یارانه ۱۵۰ هزار تومانی می دهند، گنج پیدا کرده اند.

آن‌هایی که وعده یارانه ۱۵۰ هزار تومانی می‌دهند، گنج پیدا کرده‌اند!

آن هایی که وعده یارانه ۱۵۰ هزار تومانی می دهند، گنج پیدا کرده اند!

عبارات مهم : بنزین

ایسنا به نقل از مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی نوشت: آن هایی که وعده یارانه ۱۵۰ هزار تومانی می دهند، گنج پیدا کرده اند.

آن‌هایی که وعده یارانه ۱۵۰ هزار تومانی می‌دهند، گنج پیدا کرده‌اند!

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به وعده های بعضی از کاندیداهای ریاست جمهوری مبنی بر یارانه ۱۵۰ هزار تومانی گفت: در کشور چنین پول هایی وجود دارد مگر اینکه افرادی که وعده یارانه ۱۵۰ هزار تومانی می دهند گنج پیدا کرده باشند.

عباس کاظمی در نشست خبری که در حاشیه دومین روز از نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شد، با اشاره به صادرات روزانه ۴۵۰ هزار بشکه فرآورده نفت در سال گذشته گفت: این میزان از صادرات جهت نخستین بار تحقق پیدا کرد و عمده محصولات مازوت، نفت گاز، نفت سفید و LPG بود. علت این حجم از صادرات نیز توسعه شبکه گاز هست. میزان صادرات در امسال زیاد خواهد شد.

ایسنا به نقل از مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی نوشت: آن هایی که وعده یارانه ۱۵۰ هزار تومانی می دهند، گنج پیدا کرده اند.

وی با بیان اینکه این نیروگاه به خط لوله فرآورده متصل شده است هست، افزود: آخرین لوله چابهار بود. در حال حاضر فقط چهار درصد از سوخت نیروگاه ها به وسیله فرآورده تامین می شود و بقیه سوخت نیروگاه ها گاز، است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به نقش برجام در توسعه پالایشگاه های کشور گفت بعد از برطرف تحریم، تجهیزات مهم توسعه پالایشگاه ها به داخل کشور امد که عمده این تجهیزات مربوط به پالایشگاه ستاره خلیج فارس بود. همچنین علاوه بر پروژه ستاره خلیج فارس، فاز یک توسعه بنزین سازی بندرعباس و لاوان در سرویس قرار گرفت. آخرهای سال گذشته فاز یک طرح توسعه پالایشگاه آبادان با ۱.۱ میلیارد دلار به وسیله ساینوپک افتتاح شد.

کاظمی ادامه داد: سایر سرمایه گذاری ها عمدتا از کشورهای جنوب شرقی آسیا مانند چین و ژاپن بوده است و در این راستا مراودات سازنده ای در زمینه اصلاح کیفیت پالایشگاه های بندرعباس، پایتخت کشور عزیزمان ایران و تبریز داشته ایم. همچنین پالایشگاه اصفهان زمستان سال گذشته با دایلم کره مذاکره کرده است.

آن‌هایی که وعده یارانه ۱۵۰ هزار تومانی می‌دهند، گنج پیدا کرده‌اند!

وی با تاکید بر اینکه پالایشگاه های کشور قدیمی هستند اظهار کرد: پالایشگاه های کشور به میزان زیادی مازوت تولید می کنند و از آنجایی که قیمت مازوت کمتر از نفت خام هست، بر اساس قانون سال 1389 مجلس شورای اسلامی، دولت موظف شده است میزان مازوت را به کمتر از ۱۰ درصد برساند. در حال حاضر میزان مازوت پالایشگاه ها ۲۵ درصد است.

اضافه شدن ۱۶ میلیون لیتر بنزین به کشور

ایسنا به نقل از مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی نوشت: آن هایی که وعده یارانه ۱۵۰ هزار تومانی می دهند، گنج پیدا کرده اند.

وی در ادامه با اشاره به راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: با راه اندازی این پالایشگاه ها و همچنین بنزین سازی بندرعباس و لاوان، ۱۶ میلیون لیتر بنزین به کشور اضافه شد و در مرز خودکفایی قرار گرفتیم که اگر این ۱۶ میلیون را به ۲۴ میلیون لیتر بنزین تولیدی در کشور اضافه کنیم به میزان ۴۰ میلیون لیتر می رسد. تلاش می شود که به شهرهای بیشتری بنزین یورو ۴ توزیع کنیم. به طور کلی جهت توسعه پالایشگاه ها به ۱۴ میلیارد دلار سرمایه نیاز داریم که سه میلیارد دلار پالایشگاه آبادان و دو میلیارد دلار پالایشگاه های اصفهان، محقق شده است است.

۶۰ تا ۶۵ درصد تجهیزات پالایشگاه ها داخل کشور تولید می شود

آن‌هایی که وعده یارانه ۱۵۰ هزار تومانی می‌دهند، گنج پیدا کرده‌اند!

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه ۶۰ تا ۶۵ درصد تجهیزات پالایشگاه ها در داخل کشور تولید می شود افزود: در حال حاضر ۷۰ تا ۸۰ درصد کاتالیزهای واحدهای پالایشی نفتی داخل کشور تامین می شود.

در شهرهای بزرگ با کمبود جایگاه روبرو هستیم

کاظمی در ادامه با بیان اینکه سیاست تازه شرکت ملی پالایش و پخش برندسازی جایگاه ها است توضیح داد: در شهرهای بزرگ با کمبود جایگاه روبه رو هستیم. به همین علت برند را پیشنهاد کردیم. ما نمی خواهیم به تجارت کسی ضربه بزنیم و پیشنهاد می کنیم جایگاه داران در جهت برندسازی گام بردارند.

وضعیت ستاره خلیج فارس در سال ۹۲

وی در مورد اوضاع پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سال 1392 توضیح داد: مجموعه طرح ستاره خلیج فارس در سال ۹۲ ۶۰ درصد و واحدهای فرآیندی آن ۴۳ درصد بود. با تلاش هایی که صورت گرفت این پالایشگاه در سرویس کامل قرار گرفته است.

آخرین اوضاع پالایشگاه های خصوصی

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در مورد پالایشگاه های بهمن گنو، پارس و آناهیتا توضیح داد: صندوق توسعه ملی، وامی که جهت توسعه بهمن گنو نیاز بود در اختیار این پالایشگاه قرار داد و این پالایشگاه در حال گزینش پیمانکار هست. در مورد پالایشگاه پارس، پرسشها زیست محیطی مطرح هست. جهت پالایشگاه آناهیتا سرمایه گذاران به صورت جدی وارد عمل شده است اند.

صف کشتی ها جهت خرید فرآورده های نفتی ایران

کاظمی با بیان اینکه در اسکله های کشور عزیزمان ایران ترافیک کشتی ها جهت خرید فرآورده وجود دارد گفت: بندر عسلویه به وسیله یک شرکت شخصی تجهیز شده است همچنین دو سکو به اسکله های ماهشهر اضافه خواهد شد و سه اسکله در بندرعباس ساخته می شود تا این ترافیک از بین برود.

تولید ۵۰۰ هزار لیتری بنزین به وسیله پالایشگاه بوعلی

وی با بیان اینکه همه مردم تقاضای بنزین یورو ۴ و یورو ۵ را دارند افزود: بعضی پتروشیمی ها خواستار تولید بنزین هستند. در حالی که بنزینی که پتروشیمی ها تولید می کنند،۱۰ درصد بنزن دارد. با توجه به قانون برطرف آلودگی هوا، باید بنزین یورو ۴ تولید کنیم. پالایشگاه بوعلی در سال گذشته ادعا کرد بنزین یورو ۴ تولید می کند و با عوض کردن فرآیندها و خوراک ها در حال حاضر ۵۰۰ هزار لیتر بنزین تولید می کند.

آن ها که وعده یارانه ۱۵۰ هزار تومانی می دهند گنج پیدا کرده اند

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به وعده بعضی از کاندیداهای ریاست جمهوری مبنی بر یارانه ۱۵۰ هزار تومانی گفت: قیمت بنزین را دولت تعیین می کند و معلوم نیست جهت یارانه ۱۵۰ هزار تومانی قیمت بنزین چقدر شود. ولی همان طور که رییس مجلس گفت چنین پول هایی در کشور وجود ندارد مگر آنکه افرادی که چنین قول هایی می دهند گنج پیدا کرده باشند.

وی در مورد علت تمام نشدن ساخت ستاره خلیج فارس طی شش سال گفت: این پروژه در سال ۸۶ کلید خورد. در آن وقت وضع منابع مالی خوب بود و یارانه هم داده نمی شد. بعد آیا این پروژه طی شش سال تمام نشد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به خرید تجهیزات در وقت تحریم گفت: جنسی که در وقت تحریم از چین می خریدیم با برطرف تحریم از اروپا با یک سوم قیمت خریدیم. بعضی می گویند بعد از تحریم چیزی در سفره ما نیامد در حالی که کل تحریم های سه گانه برداشته شد. بعضی می گویند آیا کشور عزیزمان ایران هواپیما نمی سازد. کشور عزیزمان ایران ۴۰ سال است که ماشین می سازد و بهتر است فعلا در همین عنوان موفق عمل کند تا بخواهد هواپیما بسازد.

واژه های کلیدی: بنزین | یارانه | صندوق توسعه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs